لزوم تمرکز بر موضوع فلسطین

لزوم تمرکز بر موضوع فلسطین
اکتبر 18, 2019
37 بازدید

ما باید به توطئه‌های دشمن آمریکایی آگاه باشیم و تمرکز اصلی‌مان نیز روی موضوع فلسطین و ایجاد تمدن پیش‌گام انسانی باشد.

ما باید به توطئه‌های دشمن آمریکایی آگاه باشیم و تمرکز اصلی‌مان نیز روی موضوع فلسطین و ایجاد تمدن پیش‌گام انسانی باشد.

پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله کعبی؛ همزمان با ایام برگزاری حج تمتع و حضور نیافتن زائران در بزرگ‌ترین مناسک اسلامی به‌دلیل شیوع بیماری کرونا،‌ نشست مجازی «رمی شیطان بزرگ» با موضوع تبیین محورهای پیام حج رهبر معظم انقلاب برگزار شد. آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت.

آیت‌الله کعبی اظهار کرد: حج یک عبادت خاص و مقدس است که اهمیتی عظیم دارد و در حوزه‌های مختلف عبادی، تربیتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و همچنین امنیتی دارای معناست.

آیت‌الله کعبی ادامه داد: متأسفانه ما در این دو سال به علت همه‌گیری کرونا از حج بیت‌ا… الحرام محروم مانده‌ایم درحالی که امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند: «اگر آن خانه رها شود مهلت نخواهید یافت.» به این معنا که بلای الهی گریبانگیرتان خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:‌ حج مظهر قدرت اسلام و عزت امت اسلامی و نماد یکپارچگی، بازسازی، درمان معضلات، بیداری، رفع مشکلات میان فرزندان امت، توجه به مسائل اساسی و بزرگ، مقابله با دشمنان امت و در رأس آنها شیطان بزرگ، آمریکا و دست‌نشانده‌ها و مزدورانش در منطقه است که به سمت آمریکا و نه بیت‌ا… الحرام حج می‌گزارند.

وی با بیان این‌که قبله این مزدوران، آمریکا و در زمینه عادی‌سازی روابط، اسرائیل است، گفت: یکی از معانی حج توجه به مساله‌ اصلی امت یعنی موضوع فلسطین است لذا هر کس آب به آسیاب تفرقه و اختلاف بریزد در توطئه‌ دشمنان و عواقب معنوی این گناه بزرگ شریک است.

آیت‌الله کعبی اضافه کرد: طبیعتا اگر به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره حج امسال مراجعه کنیم ایشان بر محورهای روشنی تأکید می‌کنند و می‌گویند بیت الغزل برای جمهوری اسلامی در درجه اول، مقاومت و مستحکم کردن مقاومت اسلامی و مقابله با شیطان بزرگ در جنگ نرم است، حال، این جنگ چه محاصره اقتصادی امت باشد، چه شبیخون فرهنگی و تغییر محاسبات امت باید بر امید موجود در پیروزی‌های بزرگ در مواجهه با شیطان بزرگ تأکید کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین افزود: ما در دوره‌ پیروزی‌های بزرگ مقاومت اسلامی در لبنان، در سوریه علیه داعش و در عراق، یمن و حتی افغانستان قرار داریم و واقعیت این است که شیطان بزرگ خوار و ذلیل عقب‌نشینی کرده است لذا ما باید به توطئه‌های دشمن آمریکایی آگاه باشیم و تمرکز اصلی‌مان نیز روی موضوع فلسطین و ایجاد تمدن پیش‌گام انسانی باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/rouyes/domains/kaabi.ir/public_html/fa/wp-content/themes/dana/inc/template/single/single-post-newspaper.php on line 74