حرکت درمسیر آیت الله مصباح یزدی زمینه ساز شناخت نقش های ولایت است

حرکت درمسیر آیت الله مصباح یزدی زمینه ساز شناخت نقش های ولایت است
اکتبر 12, 2019
49 بازدید

رئیس قوه قضائیه در مراسم معارفه تولیت جدید آستان قدس رضوی گفت: تغییر رویکردها باعث افزایش سرمایه اجتماعی آستان قدس رضوی شد.

آیت الله عباس کعبی ظهر چهارشنبه در مراسم یادواره سربازان ولایت ضمن گرامیداشت یاد شهدای والا مقام اسلام، انقلاب، دفاع مقدس، شهید سردار سلیمانی، مقاومت و دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده، گفت: ضایعه سنگینی و خسارات جبران ناپذیری است که انقلاب امسال به فاصله کمتر از یک ماه استاد حوزه‌های علمیه و دو رکن و […]

آیت الله عباس کعبی ظهر چهارشنبه در مراسم یادواره سربازان ولایت ضمن گرامیداشت یاد شهدای والا مقام اسلام، انقلاب، دفاع مقدس، شهید سردار سلیمانی، مقاومت و دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده، گفت: ضایعه سنگینی و خسارات جبران ناپذیری است که انقلاب امسال به فاصله کمتر از یک ماه استاد حوزه‌های علمیه و دو رکن و دو استوانه بزرگ انقلاب و مدافعان ولایت را از دست داد.

وی گفت: مقام معظم رهبری ۱۶ تعبیر از علامه مصباح یزدی داشتند و به حقیقت ضایعه سنگینی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: از دست دادن آیت الله مصباح یزدی، سردار شهید سلیمانی و دانشمند هسته‌ای برای ملت و برای امت اسلامی به ویژه جبهه مقاومت ضایعه سنگینی است اما به یک تعبیر این امر تلفیق علم و ایمان، ولایت مداری و شهادت است که در فضای ایران آمیخته شده است و امیدبخشی به ملت ایران است.

وی با بیان اینکه اسلام در دوران رسول الله بر پنج پایه پیش رفت و تثبیت شد و سنگ بنای یک تمدن عظیم اسلامی نهاده شد، بیان کرد: اولین پایه مکتب اسلام ناب محمدی، پایه دوم رسول که کتاب قا نون الهی را تبیین می‌کند و سوم امام که نقش‌های زیادی به عهده دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: نقش خدیجه کبری (س) و امیر المومنین (ع) را نباید فراموش کرد و اگر شمشیر علی و حمایت اقتصادی خدیجه نبود هسته اصلی یاران رسول خدا شکل نمی‌گرفت.

وی تاکید کرد: عنصر چهارم حضور امت اسلامی در صحنه بود که ایستادند و اسلام را قبول کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: باید در مسیر آیت الله مصباح یزدی حرکت کرد و نقش‌های ولایت را شناخت و باید وظیفه خود را بدانیم که فرد چه نقشی می‌تواند ایفا کند.

وی گفت: سردار سلیمانی در زمان آغاز فعالیت‌های داعش در سوریه بود و هفت نفر از فرماندهان اصلی را در سوریه مستقر می‌کند و به آنان نامه‌ای می‌نویسد که یکی از نامه توصیه می‌کند باید هر یک وظیفه خود را بدانیم و به آن عمل کنیم تا ۹۹ درصد نصرت الهی شامل حال شما شود.

وی بیان کرد: آیت الله مصباح یزدی هم می‌فرمود باید از خودمان سوال کنیم چه وظیفه‌ای داریم و ما در حد خودمان مسئول هستیم و در هر جایی هستیم باید این سوال را از خودمان بپرسیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: باید نیروهای مؤمن، انقلابی و با نشاط، دانا و توانا ترتیب کرد تا در مسیر مکتب شهید سلیمانی و علمای راستین مانند آیت الله مصباح یزدی قدم بردارند.

وی گفت: این شهدا نماد اقتدار معنوی، بصیرت انقلابی و پیشرفت علمی هستند.

آیت الله کعبی گفت: شهید فخری زاده نماد پیشرفت علمی است و دنبال آزمایش انسانی واکسن کرونا بود که ناجوانمردانه شهید شد و اکنون تست واکسن ایرانی نشان داد می‌توانیم کارهای بزرگی کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبیین اسلام ناب، هدایت ظاهری و باطنی، مدیریت اجتماع و جامعه پردازی و انسان سازی و شهادت سیاسی، مرزبانی در مقابل بدعت‌ها و فتنه‌ها از دیگر مواردی حائز اهمیت برشمرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/rouyes/domains/kaabi.ir/public_html/fa/wp-content/themes/dana/inc/template/single/single-post-voice.php on line 74