ولایت مداری نقطه قوت شهید سلیمانی است

ولایت مداری نقطه قوت شهید سلیمانی است
می 18, 2022
4 بازدید

رئیس قوه قضائیه در مراسم معارفه تولیت جدید آستان قدس رضوی گفت: تغییر رویکردها باعث افزایش سرمایه اجتماعی آستان قدس رضوی شد.

رئیس قوه قضائیه در مراسم معارفه تولیت جدید آستان قدس رضوی گفت: تغییر رویکردها باعث افزایش سرمایه اجتماعی آستان قدس رضوی شد.

آیت الله عباس کعبی ظهر پنجشنبه در همایش بین‌المللی «سرداران آسمانی» با اشاره به اینکه گفت: شهادت این شهیدان نقطه آغاز تحولی بزرگ در مسیر خودسازی، جامعه پردازی، تمدن سازی و بیداری اسلامی است و این شهادت پیشبرد مقاومت اسلامی و زوال و اضمحلال رژیم صهیونیستی را سرعت خواهد بخشید.

وی افزود: نسل این شهدا با این شهادت مظلومانه و ترور ناجوانمردانه تکثیر و به کلید رمز حرکت امت اسلام در مسیر تولید قدرت و اقتدار معنوی و همچنین دستیابی به بصیرت انقلابی تبدیل شده است و امروزه راه و سیره شهدای مقاومت به‌ویژه شهید سلیمانی و شهید ابومهدی به یک مکتب و الگوی عملیاتی تبدیل شده که ریشه در اسلام ناب محمدی، اسلام عاشورایی و مکتب امام خمینی و امام خامنه‌ای دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه رفیع شهادت و شهادت‌طلبی در مکتب اسلام بیان کرد: فیض عظیم شهادت می‌تواند همان گونه که مکتب حضرت سیدالشهدا (ع) به عنوان «ثارالله» الهام بخش امت بوده، یک امتی را به حرکت درآورد و از این رو آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان امروزه به خونخواهی شهید سلیمانی و همراهان شهید وی به پا خاسته و انتقام آنان را با خروج آمریکا از منطقه، زوال رژیم صهیونیستی و همچنین بسترسازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی در مسیر ظهور جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) می‌طلبند و انتظار می‌کشند.

وی به بیان وظیفه امت اسلامی در برابر این شهیدان والامقام پرداخت و گفت: البته همه می‌دانیم که در مکتب اسلام، شهیدان زنده‌اند و به جامعه زندگی می‌بخشند و تردیدی نیست که رعب و وحشت دشمنان از شهید سلیمانی، بیش از سلیمانیِ فرمانده است و نقطه قوت این شهدا، ولایت مداری آنان است و از آنجا که ولایت و رهبری روح مقاومت اسلامی است، پس تردیدی باقی نمی‌ماند که همه باید ولایت شناس و ولایت مدار باشیم و در مسیر خط امام و رهبری گام برداریم.

آیت الله کعبی در پایان تلاش برای بازسازی امت اسلامی را وظیفه دیگری در قبال شهادت شهید سلیمانی و همراهان ایشان دانست و گفت: دشمن شناسی و تمرکز بر نابودی رژیم صهیونیستی هم وظیفه دیگری در این مسیر است که همه باید به عنوان یک مسؤولیت الهی آن را دنبال کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/rouyes/domains/kaabi.ir/public_html/fa/wp-content/themes/dana/inc/template/single/single-post-voice.php on line 74